סמינריונים

מרכז סיור ולימוד שומרון מציע מגוון של שיחות, יחידות, סדנאות ופעילויות חווייתיות בנושאים שונים במטרה לעורר את הלבבות לתהליך של שינוי, אמונה, התקדמות והעצמה אישית וקבוצתית כחלק מעם ישראל.
ניתן לבנות סמינריון בהתאמה אישית לתלמידים שלכם לפי בקשה או לפי נושאים המוצעים לבחירה: 
התיישבות וארץ ישראל, צניעות, תפילה, עבודת המידות, שמחה, הכרת הטוב, אמונה, תשובה, ימים נוראים ועוד.
ניתן לקיים בבית הארחה בשבי שומרון, שבתות מיוחדות: שבת בת מצווה, שבתות סיום לכיתות ו' או י"ב , עם תכנית ייחודית ואיכותית שנתאים לכם ע"פ בקשתכם.

מבין לקוחותינו המרוצים: אולפנת צביה לוד, צביה הרצליה, אולפנת להב"ה קדומים, "אולפנית אמונה" פרדס חנה, ישיבת בנ"ע גבעת שמואל, אולפנת "אמנה" כפר סבא,  דרכי נעם פתח תקווה, מדרשית נעם כפר סבא ועוד.

 

מבחר הרצאות וסדנאות במרכז סיור ולימוד שומרון

 

חונניהו אשטה

עולה מאתיופיה יספר את סיפור העלייה מאתיופיה וההשתלבות בחברה הישראלית עם המסורת השונה והמקום המיוחד של החיבור שלו לתורה פה בא"י.

ניתן לשלבל מאכלי העדה כחלק מההרצאה.

מאכלי עדה כוללים:
חיטה קלויה חומוס קלוי.
אינג'יירה ברטבים שונים.
דאבו מסורתי.
דאבו קואלו, שזה מעין כדורי פלאפל מבצק טעימים וחריפים ושתייה מסורתית אתיופית טאללה

מנורה חזני

במאית ומפיקה של סרטים דוקומנטריים.

סרטיה האישיים עוסקים בחייה בהתיישבות בשומרון. סרטה הקודם "התנערי" מספר על עקירת הישוב חומש, שודר בערוץ 10. צפייה בסרט "התנערי" של מנורה חזני ודיון עם מנורה על מקומה של הציונות הדתית במדינת ישראל לאור ה"התנתקות".

סרט חדש של מנורה הוא "רוח אחרת". בסרט אביה של מנורה , בני קצובר, מפגיש אותה עם חבריו ויחד הם מספרים לה כיצד הצליחו לחולל את מהפכת ההתיישבות ביהודה ושומרון.

חזני היא בין הבודדות מבין המתיישבים העוסקות בתחום הקולנוע מה שהופך את היצירה שלה לייחודית בנוף הישראלי. בנוסף היא בתו של בני קצובר, מראשי גוש אמונים. 

אלישבע חי אפרתי

אלמנתו של מאיר הי"ד מספרת על בעלה מאיר הי"ד והמשך החיים לאחר הירצחו לאור דרכו המיוחדת- "אדם משמעותי עושה דברים משמעותיים ואין אדם שאינו משמעותי".

לימור סון הר מלך

בסיפור מרגש אישי על התמודדות וצמיחה נוכח משבר אישי ולאומי. (משפחת הר מלך, מגיעה להתגורר לאחר ששלשה מאנשי היישוב נרצחו, ורבים נטשו את היישוב. שולי ולימור מתגייסים לחזק את היישוב. שולי מתפקד גם כרכז קליטה של היישוב ופועל למען חומש במסירות נפש ולהפחת רוח יהודית במקום. בראש חודש אלול תשס"ג חוליה של חמישה מחבלים ימ"ש אורבת לרכב של משפחת הר מלך ויורה עליהם. שולי הי"ד נהרג במקום. לימור שהיתה בהריון מתקדם ילדה לאחר מספר שעות את הבת שרה, ועברה תהליך ארוך וקשה ומייסר להתרפאות מהאירוע הקשה. לימור נשארה לגור בחומש עד לפינוי. הבית שלה האחרון שפונה…)

גלית גלבוע

גלית גדלה בבית מאוד מבוסס ולא דתי, היה לה הכול. עוד כנערה החלה להתקרב לתורה ומוות, לאחר השרות לאומי נקלעה למשבר אישי עקב פשיטת רגל של הוריה וגירושיהם. לאחר תקופה קשה וארוכה של התמודדות לא פשוטה היה נראה שדברים מתחילים להסתדר. היא התארסה עם בחור ישיבה גדי עזרא וציפתה לבנות את ביתם. שבועות ספורים לפני התאריך שנקבע לחתונתם ארוסה של גלית נהרג במבצע 'חומת מגן', שבועות ספורים לפני. הוא הותיר לה מכתב-צוואה, שעודד אותה לחיות, לשמוח, ולהקים בית. את הצוואה הזו היא קיימה במלואה, וראתה השגחה פרטית על כל צעד ושעל.

"בהתחלה הן בוכות אך חשוב לומר שה-מסר וה-תחושה הבולטת והעיקרית שהן יוצאות מההרצאה – שמחה עצומה! תחושה של רצון לעוף על עצמן, הגברת המוטיבציה ובטחון בטוב שבהן, בטוב ה' ורצון ולהוסיף טוב, קדושה, אהבה ושמחה".

הדס מועלם

סטילסטית, תרפיסטית במוזיקה ותושבת קדומים. בהרצאה בו בסדנא נרחיב על דימוי הגוף, נגלה כי להיות יפה וצנועה זה לא סותר. ונלמד כלים פרקטיים כמו התאמת צבעים, מבנה גוף, ועוד.

השיחה מלווה בסרטונים, מצגת ובהמחשות עם בגדים, אקססוריז ועוד.

בת ציון זר

תושבת חוות גלעד, נשואה לאיתי זר. על חלוציות בת זמננו. סיפור אישי על הקמת הישוב חוות גלעד מנקודת מבט נשית.